TNPW060324K0BEEA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW060324K0BEEA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 24K OHM 0.1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Supplier Device Package :
Depth :
850μm
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.1%
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Composition :
Thin Film
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Lead Free :
Lead Free
Weight :
2.012816mg
Military Standard :
Not
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
24kOhms
Width :
838.2μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Length :
1.6mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Ratings :
AEC-Q200
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
75V
REACH SVHC :
Unknown
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated DC :
50V
Case Code (Imperial) :
Series :
TNPW e3
Height :
558.8μm
Contact Plating :
Tin
Number of Pins :
2
Max Operating Temperature :
125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
100mW
Factory Lead Time :
13 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Datasheets
TNPW060324K0BEEA
Vishay / Dale TNPW060324K0BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 24kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C