TNPW060324K0BECN
Mfr.Part #
TNPW060324K0BECN
Description
RES 24K OHM 0.1% 1/10W 0603
No
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
24kOhms
Max Operating Temperature :
125°C
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.1%
Contact Plating :
Lead, Tin
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Supplier Device Package :
Height :
450μm
Power Rating :
100mW
Series :
TNPW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Military
Voltage - Rated :
75V
Width :
800μm
Length :
1.6mm
Datasheets
TNPW060324K0BECN
Vishay / Dale TNPW060324K0BECN
TNPW Series, Thin Film, 24kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C