TNPW0603249RFHTA
Mfr.Part #
TNPW0603249RFHTA
Description
RES 249 OHM 1% 1/10W 0603
Resistance :
249Ohms
Tolerance :
±1%
Feature :
Military
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
TNPW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power Rating :
100mW
Datasheets
TNPW0603249RFHTA
Vishay / Dale TNPW0603249RFHTA
TNPW Series, Thin Film, 249Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C