TNPW0603249RFEEA
Mfr.Part #
TNPW0603249RFEEA
Description
RES 249 OHM 1% 1/10W 0603
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
249Ohms
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
TNPW e3
Contact Plating :
Tin
Min Operating Temperature :
-55°C
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Datasheets
TNPW0603249RFEEA
Vishay / Dale TNPW0603249RFEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 249Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C