TNPW0603249RBHTA
Mfr.Part #
TNPW0603249RBHTA
Description
RES 249 OHM 0.1% 1/10W 0603
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Series :
TNPW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Feature :
Military
Resistance :
249Ohms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Supplier Device Package :
Published :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
100mW
Datasheets
TNPW0603249RBHTA
Vishay / Dale TNPW0603249RBHTA
TNPW Series, Thin Film, 249Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C