TNPW0603249RBHEA
Mfr.Part #
TNPW0603249RBHEA
Description
RES 249 OHM 0.1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
TNPW e3
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Composition :
Thin Film
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
249Ohms
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Contact Plating :
Tin
Max Operating Temperature :
125°C
Supplier Device Package :
Power Rating :
100mW
Datasheets
TNPW0603249RBHEA
Vishay / Dale TNPW0603249RBHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 249Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C