TNPW0603249RBECN
Mfr.Part #
TNPW0603249RBECN
Description
RES 249 OHM 0.1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
TNPW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Contact Plating :
Lead, Tin
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Resistance :
249Ohms
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
100mW
Voltage - Rated :
75V
Feature :
Military
Max Operating Temperature :
155°C
Datasheets
TNPW0603249RBECN
Vishay / Dale TNPW0603249RBECN
TNPW Series, Thin Film, 249Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C