TNPW0603249KFETA
Mfr.Part #
TNPW0603249KFETA
Description
RES 249K OHM 1% 1/10W 0603
Min Operating Temperature :
-55°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Series :
TNPW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Military
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±1%
Resistance :
249kOhms
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
TNPW0603249KFETA
Vishay / Dale TNPW0603249KFETA
TNPW Series, Thin Film, 249kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C