TNPW0603249KDETA
Mfr.Part #
TNPW0603249KDETA
Description
RES 249K OHM 0.5% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Feature :
Military
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
249kOhms
Tolerance :
±0.5%
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
TNPW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
No
Published :
Contact Plating :
Lead, Tin
Datasheets
TNPW0603249KDETA
Vishay / Dale TNPW0603249KDETA
TNPW Series, Thin Film, 249kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C