TNPW0603249KDEEA
Mfr.Part #
TNPW0603249KDEEA
Description
RES 249K OHM 0.5% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.5%
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Ratings :
AEC-Q200
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Contact Plating :
Tin
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Radiation Hardening :
No
Power Rating :
100mW
Resistance :
249kOhms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
TNPW e3
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Datasheets
TNPW0603249KDEEA
Vishay / Dale TNPW0603249KDEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 249kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C