TNPW0603249KBHTA
Mfr.Part #
TNPW0603249KBHTA
Description
RES 249K OHM 0.1% 1/10W 0603
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Resistance :
249kOhms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
TNPW0603249KBHTA
Vishay / Dale TNPW0603249KBHTA
TNPW Series, Thin Film, 249kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C