TNPW0603249KBECN
Mfr.Part #
TNPW0603249KBECN
Description
RES 249K OHM 0.1% 1/10W 0603
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
249kOhms
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Series :
TNPW
Feature :
Military
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
TNPW0603249KBECN
Vishay / Dale TNPW0603249KBECN
TNPW Series, Thin Film, 249kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C