TNPW0603246RBETA
Mfr.Part #
TNPW0603246RBETA
Description
RES 246 OHM 0.1% 1/10W 0603
Feature :
Military
Power Rating :
100mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Radiation Hardening :
No
Length :
1.6mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
TNPW
Factory Lead Time :
13 Weeks
Case Code (Metric) :
Resistance :
246Ohms
Number of Terminations :
2
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
75V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Published :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
450μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
800μm
Datasheets
TNPW0603246RBETA
Vishay / Dale TNPW0603246RBETA
TNPW Series, Thin Film, 246Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C