TNPW0603246RBEEA
Mfr.Part #
TNPW0603246RBEEA
Description
RES 246 OHM 0.1% 1/10W 0603
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Width :
838.2μm
Series :
TNPW e3
Voltage - Rated DC :
50V
Published :
Contact Plating :
Tin
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Length :
1.6002mm
Resistance :
246Ohms
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Tolerance :
±0.1%
Height :
558.8μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Power Dissipation :
100mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
TNPW0603246RBEEA
Vishay / Dale TNPW0603246RBEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 246Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C