TNPW0603243RFHTA
Mfr.Part #
TNPW0603243RFHTA
Description
RES 243 OHM 1% 1/10W 0603
Feature :
Military
Resistance :
243Ohms
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
850μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Military Standard :
Not
2
Length :
1.6mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Power Rating :
100mW
Series :
TNPW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Supplier Device Package :
Tolerance :
±1%
Datasheets
TNPW0603243RFHTA
Vishay / Dale TNPW0603243RFHTA
TNPW Series, Thin Film, 243Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C