TNPW0603243RFHEA
Mfr.Part #
TNPW0603243RFHEA
Description
RES 243 OHM 1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
243Ohms
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Free :
Lead Free
Contact Plating :
Tin
Thin Film
Ratings :
AEC-Q200
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Supplier Device Package :
Tolerance :
±1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
TNPW e3
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
TNPW0603243RFHEA
Vishay / Dale TNPW0603243RFHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 243Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C