TNPW0603243RDHEA
Mfr.Part #
TNPW0603243RDHEA
Description
RES 243 OHM 0.5% 1/10W 0603
13 Weeks
Voltage - Rated DC :
50V
Supplier Device Package :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Resistance :
243Ohms
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.5%
Series :
TNPW e3
Number of Pins :
2
Ratings :
AEC-Q200
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
TNPW0603243RDHEA
Vishay / Dale TNPW0603243RDHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 243Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C