TNPW0603243RBYEA
Mfr.Part #
TNPW0603243RBYEA
Description
RES 243 OHM 0.1% 1/10W 0603
No
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
243Ohms
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Tolerance :
±0.1%
Supplier Device Package :
Series :
TNPW e3
Factory Lead Time :
16 Weeks
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Contact Plating :
Tin
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
TNPW0603243RBYEA
Vishay / Dale TNPW0603243RBYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 243Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C