TNPW0603243RBETA
Mfr.Part #
TNPW0603243RBETA
Description
RES 243 OHM 0.1% 1/10W 0603
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
75V
Length :
1.6002mm
Composition :
Thin Film
Published :
Tolerance :
±0.1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Power Dissipation :
100mW
Width :
838.2μm
Military Standard :
Not
Resistance :
243Ohms
Height :
558.8μm
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Max Operating Temperature :
125°C
Lead, Tin
Depth :
850μm
Power Rating :
100mW
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Datasheets
TNPW0603243RBETA
Vishay / Dale TNPW0603243RBETA
TNPW Series, Thin Film, 243Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C