TNPW0603243RBEEC
Mfr.Part #
TNPW0603243RBEEC
Description
RES 243 OHM 0.1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
100mW
Composition :
Thin Film
Max Power Dissipation :
100mW
Height :
558.8μm
Length :
1.6002mm
Max Operating Temperature :
125°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
243Ohms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Ratings :
AEC-Q200
Width :
838.2μm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Series :
TNPW e3
Datasheets
TNPW0603243RBEEC
Vishay / Dale TNPW0603243RBEEC
TNPW e3 Series, Thin Film, 243Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C