TNPW0603243RBECN
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW0603243RBECN
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 243 OHM 0.1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Weight :
2.012816mg
Width :
800μm
Voltage - Rated :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
TNPW
Contact Plating :
Lead, Tin
Height :
450μm
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Composition :
Thin Film
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
1.6mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±0.1%
Number of Terminations :
2
Supplier Device Package :
Power Rating :
100mW
Case Code (Imperial) :
Radiation Hardening :
No
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Feature :
Military
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
243Ohms
Factory Lead Time :
13 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Datasheets
TNPW0603243RBECN
Vishay / Dale TNPW0603243RBECN
TNPW Series, Thin Film, 243Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C