TNPW0603243KDHEA
Mfr.Part #
TNPW0603243KDHEA
Description
RES 243K OHM 0.5% 1/10W 0603
Resistance :
243kOhms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Voltage - Rated DC :
50V
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
TNPW0603243KDHEA
Vishay / Dale TNPW0603243KDHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 243kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C