TNPW0603243KBHEA
Mfr.Part #
TNPW0603243KBHEA
Description
RES 243K OHM 0.1% 1/10W 0603
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
2
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Contact Plating :
Tin
Resistance :
243kOhms
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Datasheets
TNPW0603243KBHEA
Vishay / Dale TNPW0603243KBHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 243kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C