TNPW0603243KBECN
Mfr.Part #
TNPW0603243KBECN
Description
RES 243K OHM 0.1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Military
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Resistance :
243kOhms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Radiation Hardening :
No
Series :
TNPW
Contact Plating :
Lead, Tin
Datasheets
TNPW0603243KBECN
Vishay / Dale TNPW0603243KBECN
TNPW Series, Thin Film, 243kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C