TNPW0603240KFEEA
Mfr.Part #
TNPW0603240KFEEA
Description
RES 240K OHM 1% 1/10W 0603
Resistance :
240kOhms
Contact Plating :
Tin
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±1%
Composition :
Thin Film
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
AEC-Q200
Radiation Hardening :
No
Datasheets
TNPW0603240KFEEA
Vishay / Dale TNPW0603240KFEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 240kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C