TNPW060323R2BEEA
Mfr.Part #
TNPW060323R2BEEA
Description
RES 23.2 OHM 0.1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
63mW
Height :
558.8μm
Resistance :
23.2Ohms
Max Operating Temperature :
125°C
Published :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Factory Lead Time :
49 Weeks
Tolerance :
±0.1%
Ratings :
AEC-Q200
Width :
838.2μm
Voltage - Rated DC :
50V
Tape and Reel (TR)
Length :
1.6002mm
Max Power Dissipation :
100mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW060323R2BEEA
Vishay / Dale TNPW060323R2BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 23.2Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C