TNPW060323K7FHEA
Mfr.Part #
TNPW060323K7FHEA
Description
RES 23.7K OHM 1% 1/10W 0603
Resistance :
23.7kOhms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Contact Plating :
Tin
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±1%
Number of Terminations :
2
Length :
1.6mm
Max Operating Temperature :
125°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Depth :
850μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Supplier Device Package :
Military Standard :
Not
Datasheets
TNPW060323K7FHEA
Vishay / Dale TNPW060323K7FHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 23.7kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C