TNPW060323K7BYEA
Mfr.Part #
TNPW060323K7BYEA
Description
RES 23.7K OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Depth :
850μm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Ratings :
AEC-Q200
Length :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Operating Temperature :
125°C
Power Rating :
100mW
Factory Lead Time :
16 Weeks
Published :
Tolerance :
±0.1%
Contact Plating :
Tin
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
23.7kOhms
Mount :
Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55°C
Number of Terminations :
2
Military Standard :
Not
Datasheets
TNPW060323K7BYEA
Vishay / Dale TNPW060323K7BYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 23.7kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C