TNPW060323K7BHEA
Mfr.Part #
TNPW060323K7BHEA
Description
RES 23.7K OHM 0.1% 1/10W 0603
No
Published :
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Contact Plating :
Tin
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
23.7kOhms
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
TNPW060323K7BHEA
Vishay / Dale TNPW060323K7BHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 23.7kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C