TNPW060323K7BECN
Mfr.Part #
TNPW060323K7BECN
Description
RES 23.7K OHM 0.1% 1/10W 0603
Series :
TNPW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Resistance :
23.7kOhms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Feature :
Military
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
TNPW060323K7BECN
Vishay / Dale TNPW060323K7BECN
TNPW Series, Thin Film, 23.7kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C