TNPW060323K2FHEA
Mfr.Part #
TNPW060323K2FHEA
Description
RES 23.2K OHM 1% 1/10W 0603
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Thin Film
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
Resistance :
23.2kOhms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
100mW
Contact Plating :
Tin
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
TNPW060323K2FHEA
Vishay / Dale TNPW060323K2FHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 23.2kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C