TNPW060323K2FEEA
Mfr.Part #
TNPW060323K2FEEA
Description
RES 23.2K OHM 1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Lead Free :
Lead Free
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Resistance :
23.2kOhms
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±1%
Series :
TNPW e3
Radiation Hardening :
No
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
AEC-Q200
Published :
Thin Film
Contact Plating :
Tin
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
TNPW060323K2FEEA
Vishay / Dale TNPW060323K2FEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 23.2kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C