TNPW060323K2DHEA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW060323K2DHEA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 23.2K OHM 0.5% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
63mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Composition :
Thin Film
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Tolerance :
±0.5%
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Series :
TNPW e3
Resistance :
23.2kOhms
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Datasheets
TNPW060323K2DHEA
Vishay / Dale TNPW060323K2DHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 23.2kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C