TNPW060323K2DETA
Mfr.Part #
TNPW060323K2DETA
Description
RES 23.2K OHM 0.5% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Contact Plating :
Lead, Tin
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.5%
Radiation Hardening :
No
Feature :
Military
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Supplier Device Package :
Resistance :
23.2kOhms
Series :
TNPW
Datasheets
TNPW060323K2DETA
Vishay / Dale TNPW060323K2DETA
TNPW Series, Thin Film, 23.2kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C