TNPW060323K2BHTA
Mfr.Part #
TNPW060323K2BHTA
Description
RES 23.2K OHM 0.1% 1/10W 0603
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±0.1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
23.2kOhms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
TNPW060323K2BHTA
Vishay / Dale TNPW060323K2BHTA
TNPW Series, Thin Film, 23.2kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C