TNPW060323K2BETA
Mfr.Part #
TNPW060323K2BETA
Description
RES 23.2K OHM 0.1% 1/10W 0603
Contact Plating :
Lead, Tin
Length :
1.6002mm
Max Power Dissipation :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
100mW
Height :
558.8μm
Tolerance :
±0.1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Case Code (Metric) :
Published :
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Resistance :
23.2kOhms
Supplier Device Package :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Width :
838.2μm
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated :
100V
Series :
TNPW
Feature :
Military
Radiation Hardening :
No
Voltage - Rated DC :
100V
Composition :
Thin Film
REACH SVHC :
Unknown
Datasheets
TNPW060323K2BETA
Vishay / Dale TNPW060323K2BETA
TNPW Series, Thin Film, 23.2kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C