TNPW060323K2BEEN
Mfr.Part #
TNPW060323K2BEEN
Description
RES 23.2K OHM 0.1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height :
558.8μm
Case Code (Imperial) :
Contact Plating :
Tin
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
125°C
Power Rating :
100mW
Supplier Device Package :
Voltage - Rated :
75V
Max Power Dissipation :
100mW
Series :
TNPW e3
Resistance :
23.2kOhms
Published :
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Termination :
SMD/SMT
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.1%
Length :
1.6002mm
Voltage - Rated DC :
100V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Ratings :
AEC-Q200
Width :
850μm
Radiation Hardening :
No
Datasheets
TNPW060323K2BEEN
Vishay / Dale TNPW060323K2BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 23.2kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C