TNPW060323K2BEEA
Mfr.Part #
TNPW060323K2BEEA
Description
RES 23.2K OHM 0.1% 1/10W 0603
Stock
4
In Stock :
4
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Contact Plating :
Tin
Height :
558.8μm
Termination :
SMD/SMT
Lead Free :
Lead Free
Depth :
850μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Width :
838.2μm
Voltage - Rated DC :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Power Rating :
63mW
Case Code (Imperial) :
0603
REACH SVHC :
Unknown
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Ratings :
AEC-Q200
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Weight :
2.012816mg
Length :
1.6mm
Radiation Hardening :
No
Supplier Device Package :
0603
Military Standard :
Not
Factory Lead Time :
13 Weeks
Max Power Dissipation :
100mW
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
TNPW e3
Voltage - Rated :
75V
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Max Operating Temperature :
125°C
Case Code (Metric) :
Resistance :
23.2kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
TNPW060323K2BEEA
Vishay / Dale TNPW060323K2BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 23.2kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C