TNPW0603237RFHTA
Mfr.Part #
TNPW0603237RFHTA
Description
RES 237 OHM 1% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
237Ohms
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Lead, Tin
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Feature :
Military
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Radiation Hardening :
No
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
TNPW
Datasheets
TNPW0603237RFHTA
Vishay / Dale TNPW0603237RFHTA
TNPW Series, Thin Film, 237Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C