TNPW0603237RBYEA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW0603237RBYEA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 237 OHM 0.1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Contact Plating :
Tin
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Radiation Hardening :
No
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Supplier Device Package :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Series :
TNPW e3
Ratings :
AEC-Q200
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Tolerance :
±0.1%
Composition :
Thin Film
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
237Ohms
Number of Terminations :
2
Power Rating :
100mW
Datasheets
TNPW0603237RBYEA
Vishay / Dale TNPW0603237RBYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 237Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C