TNPW0603237RBHTA
Mfr.Part #
TNPW0603237RBHTA
Description
RES 237 OHM 0.1% 1/10W 0603
Feature :
Military
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
237Ohms
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
TNPW
Power Rating :
100mW
Contact Plating :
Lead, Tin
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
TNPW0603237RBHTA
Vishay / Dale TNPW0603237RBHTA
TNPW Series, Thin Film, 237Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C