TNPW0603237RBHEA
Mfr.Part #
TNPW0603237RBHEA
Description
RES 237 OHM 0.1% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Ratings :
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
100mW
Series :
TNPW e3
Resistance :
237Ohms
Datasheets
TNPW0603237RBHEA
Vishay / Dale TNPW0603237RBHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 237Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C