TNPW0603237KFHEA
Mfr.Part #
TNPW0603237KFHEA
Description
RES 237K OHM 1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Contact Plating :
Tin
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Resistance :
237kOhms
Ratings :
AEC-Q200
Military Standard :
Not
Depth :
850μm
Supplier Device Package :
Published :
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
100mW
Factory Lead Time :
13 Weeks
Radiation Hardening :
No
Series :
TNPW e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
1.6mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
TNPW0603237KFHEA
Vishay / Dale TNPW0603237KFHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 237kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C