TNPW0603237KDHEA
Mfr.Part #
TNPW0603237KDHEA
Description
RES 237K OHM 0.5% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Contact Plating :
Tin
Min Operating Temperature :
-55°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Max Operating Temperature :
125°C
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Resistance :
237kOhms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Radiation Hardening :
No
Supplier Device Package :
Voltage - Rated DC :
50V
Series :
TNPW e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
TNPW0603237KDHEA
Vishay / Dale TNPW0603237KDHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 237kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C