TNPW0603234KDHTA
Mfr.Part #
TNPW0603234KDHTA
Description
RES 234K OHM 0.5% 1/10W 0603
Thin Film
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Resistance :
234kOhms
Contact Plating :
Lead, Tin
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Published :
Max Operating Temperature :
125°C
Series :
TNPW
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
100mW
Feature :
Military
Datasheets
TNPW0603234KDHTA
Vishay / Dale TNPW0603234KDHTA
TNPW Series, Thin Film, 234kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C