TNPW0603232RFHTA
Mfr.Part #
TNPW0603232RFHTA
Description
RES 232 OHM 1% 1/10W 0603
Feature :
Military
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
100mW
Resistance :
232Ohms
Series :
TNPW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Contact Plating :
Lead, Tin
Tolerance :
±1%
Composition :
Thin Film
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Radiation Hardening :
No
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Datasheets
TNPW0603232RFHTA
Vishay / Dale TNPW0603232RFHTA
TNPW Series, Thin Film, 232Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C