TNPW0603232RFETA
Mfr.Part #
TNPW0603232RFETA
Description
RES 232 OHM 1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
ECCN Code :
EAR99
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Series :
TNPW
Tolerance :
±1%
Resistance :
232Ohm
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Working Voltage :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Factory Lead Time :
13 Weeks
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE; PRECISION
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
e0
Contact Plating :
Lead, Tin
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Radiation Hardening :
No
Mounting Feature :
Surface Mount
Feature :
Military
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Pbfree Code :
No
Terminal Shape :
WRAPAROUND
1 (Unlimited)
Surface Mount :
yes
Construction :
Chip
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
TNPW0603232RFETA
Vishay / Dale TNPW0603232RFETA
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TNPW Series, Thin Film, 232Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C