TNPW0603232RFEEA
Mfr.Part #
TNPW0603232RFEEA
Description
RES 232 OHM 1% 1/10W 0603
Contact Plating :
Tin
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Supplier Device Package :
Ratings :
AEC-Q200
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
232Ohms
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
TNPW e3
Datasheets
TNPW0603232RFEEA
Vishay / Dale TNPW0603232RFEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 232Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C