TNPW0603232RDEEA
Mfr.Part #
TNPW0603232RDEEA
Description
RES 232 OHM 0.5% 1/10W 0603
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Contact Plating :
Tin
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
232Ohms
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Max Operating Temperature :
125°C
Number of Terminations :
2
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
TNPW e3
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Ratings :
AEC-Q200
Published :
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
100mW
Datasheets
TNPW0603232RDEEA
Vishay / Dale TNPW0603232RDEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 232Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C