TNPW0603232RBYEA
Mfr.Part #
TNPW0603232RBYEA
Description
RES 232 OHM 0.1% 1/10W 0603
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
232Ohms
Series :
TNPW e3
Tolerance :
±0.1%
Factory Lead Time :
16 Weeks
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
TNPW0603232RBYEA
Vishay / Dale TNPW0603232RBYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 232Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C